Busruter

Home/Busruter

Bustransport køreplan

NORD  + ØST kører som udgangspunkt hver lørdag – dog kun ved tilstrækkeligt antal tilmeldinger ( 15 prs ).

VEST & NORDVEST kører som udgangspunkt 1. lørdag i måneden – dog kun ved tilstrækkeligt antal tilmeldinger ( 15 prs ).

BUS billetter skal købes via hjemmesiden under det enkelte arrangement. Det er kun muligt at købe busbilletter en uge frem ad gangen. Billetsalget til kommende lørdag åbner hver mandag kl. 8.00 og lukker igen lørdag kl. 14.00

Billetten printes og gives til chaufføren i bussen..!

 

Vi træffes på tlf 7025 1160 lørdage frak l. 11.00  i forbindelse med bustransport….   HUSK : du kan købe din busbillet døgnet rundt via E-shoppen på hjemmesiden i ugen op til arrangementet fra mandag kl. 8.00 til lørdag senest kl. 14.00.

BUSRUTER

NORDJYDEN

01 – Nordjyden – Nr. Sundby Torv 18.00
02 – Nordjyden – Ålborg, Vesterbro v/ Netto 18.00
03 – Nordjyden – Vejgård torv 18.15
04 – Nordjyden – Skipperen 18.20
05 – Nordjyden – Møllen 18.25
06 – Nordjyden – Skalborg v/ McDonald 18.30
07 – Nordjyden – Svenstrup v/ Dyreklinik 18.35
08 – Nordjyden – Støvring v/ Brugsen 18.45
09 – Nordjyden – Støvring v/ Bibliotek 18.45
10 – Nordjyden – Rold v/ centret 18.55
11 – Nordjyden – Vebbestrup v/ Ismejeriet ca. 19.05
12 – Nordjyden – Hobro v/ Rutebilstation 19.20
13 – Nordjyden – Hobro v/ INGO tanken 19.20

ØSTJYDEN

01 – Østjyden – Århus v/ Musikhuset 18.00
02 – Østjyden – Århus v/ H. Jensens Plads Busstop 18.05
03 – Østjyden – Viby torv v/ Kirken 18.10
04 – Østjyden – Randersvej/Nydamsvej v/ Busstop 18.20
05 – Østjyden – Trige v/ Kirken 18.30
06 – Østjyden – Ødum v/ tanken Busstop 18.40
07 – Østjyden – Randers v/ Århusvej INGO Busstop 19.00
08 – Østjyden – Randers, Kulturhuset 19.00
09 – Østjyden – Stjernekrydset / Boulevarden 19.10
10 – Østjyden – Rådmands Boulevard 19.15
11 – Østjyden – Tranekærcentret 19.20
12 – Østjyden – Vangdalen 19.20
13 – Østjyden – Helstedgård 19.20

VESTJYDEN

01 – Vestjyden – Holstebro v/ Enghaven 17.30
02 – Vestjyden – Holstebro v/ Nørreland 17.35
03 – Vestjyden – Struer v/ Tegltorvet 17.50
04 – Vestjyden – Vinderup v/ Brugsen 18.05
05 – Vestjyden – Kjærgårdsholm 18.15
06 – Vestjyden – Skive v/ Rutebilstationen 18.35
07 – Vestjyden – Højslev v/ Brugsen 18.45
08 – Vestjyden – Løgstrup v/ Brugsen 19.00
09 – Vestjyden – Viborg v/ Rutebilstationen 19.15
10 – Vestjyden – Houlkjær v/ Centret 19.25

NORD/VESTJYDEN

01 – Nord/Vestjyden – Fjerritslev v/ Rutebilstationen 18.00
02 – Nord/Vestjyden – Skerping 18.05
03 – Nord/Vestjyden – Aggersund v/ Bikuben 18.10
04 – Nord/Vestjyden – Løgstør Rutebilstation 18.15
05 – Nord/Vestjyden – Farsø v/ Rutebilstationen 18.45
06 – Nord/Vestjyden – Års v/ Rutebilstationen 19.00
07 – Nord/Vestjyden – Nørager v/ Sparekassen 19.15

 

Køb plads i bussen

Du kan bestille plads i bussen en uge før et givent arrangement og frem til kl. 14.00 på arrangementsdagen.

Bemærk: Det er ikke tilladt, at medbringe egne drikkevarer i bussen.