Bustransport til pinselørdag. Reserveres på tlf. 7273 5555 ( se mere her ).

Home/Ikke kategoriseret, Nyheder/Bustransport til pinselørdag. Reserveres på tlf. 7273 5555 ( se mere her ).

Så tilbyder vi Bus transport
Pinse Lørdag den 19 Maj
Tilmelding sker igen på krobal@ditbusselskab.dk
eller mandag til fredag på tlf 72735555 Imellem 08:00 og 17:00
Prisen er stadig 75 kr pr person
vi forbeholder os retten til at aflyse ved for få tilmeldinger.
ved aflysning meldes dette allerede ud fredag så man har mulighed for at løse transporten på andre måder
Med venlig
Dit Busselskab

De 5 ruter er :

NORDJYDEN
Nr. Sundby Torv 18.00
Ålborg, Vesterbro v/ Netto 18.00
Vejgård torv 18.15
Skipperen 18.20
Møllen 18.25
Skalborg v/ McDonald 18.30
Svenstrup v/ Dyreklinik 18.35
Støvring v/ Brugsen 18.45
Støvring v/ Bibliotek 18.45
Rold v/ centret 18.55
Vebbestrup v/ Ismejeriet ca. 19.05
Hobro v/ Rutebilstation 19.20
Hobro v/ INGO tanken 19.20

ØSTJYDEN
Århus v/ Musikhuset 18.00
Århus v/ H. Jensens Plads Busstop 18.05
Viby torv v/ Kirken 18.10
Randersvej/Nydamsvej v/ Busstop 18.20
Trige v/ Kirken 18.30
Ødum v/ tanken Busstop 18.40
Randers v/ Århusvej INGO Busstop 19.00
Randers, Kulturhuset 19.00
Stjernekrydset / Boulevarden 19.10
Rådmands Boulevard 19.15
Tranekærcentret 19.20
Vangdalen 19.20
Helstedgård 19.20

VESTJYDEN
Holstebro v/ Enghaven 17.30
Holstebro v/ Nørreland 17.35
Struer v/ Tegltorvet 17.50
Vinderup v/ Brugsen 18.05
Kjærgårdsholm 18.15
Skive v/ Rutebilstationen 18.35
Højslev v/ Brugsen 18.45
Løgstrup v/ Brugsen 19.00
Viborg v/ Rutebilstationen 19.15
Houlkjær v/ Centret 19.25

NORD/VESTJYDEN
Fjerritslev v/ Rutebilstationen 18.00
Skerping 18.05
Aggersund v/ Bikuben 18.10
Løgstør Rutebilstation 18.15
Farsø v/ Rutebilstationen 18.45
Års v/ Rutebilstationen 19.00
Nørager v/ Sparekassen 19.10

MIDTJYDEN
Herning v/ Banegård Banegårdspladsen 6, 7400 Herning 17.30
Herning v/ Østergaards Hotel 17.30
Hammerum v/Super Brugsen 17.35
Ikast v/ Føtex 17.45
Bording v/ Tanken 17.50
Pårup v/ Tanken 17.55
Funder Bakke v/ busstop 18.00
Silkeborg v/ Grillen, Vestergade 18.10
Silkeborg v/ Shell, Østergade (Holdes ofte en kort pause) 18.15
Silkeborg v/ Apotek, Nørretorv 18.15
Silkeborg v/ Netto, Borgergade 18.15
Kjellerup v/Rutebilstationen 18.30
Rødkærsbro v/ Stationen 18.45
Bjerringbro v/ Rema 1000 19.00
Løvskal v/ Toyota 19.05
Hammershøj v/ Skolen 19.15